Küçük Bahçem'de Sümbüller, Laleler açtı

Nihayet zamanı gelmiş olmalı ki kışa girerken OğulMonk ile birlikte ekmiş olduğumuz lale, sümbül, nergis soğanları topraktan kafalarını uzattılar hatta bir de çiçek açtılar. Çiçeklerin soğanlarını, Eminönü'ndeki Mısır Çarşısı'nın yanındaki çiçekçilerden almıştım bir İstanbul seyahatimde.
Her sabah işe gitmek üzere kapıyı açınca mis gibi kokuyor sümbüller.
Küçük Bahçem'de şimdilik boş görünen yerleri bu hafta sonu çapalayıp toprağını hazırlayacağım. Bir - iki aya kadar da pembe domates, biber, patlıcan, vb. dikeceğim inşallah. Şimdilerde evde fidelerini yetiştirmeye çalışıyorum.

Bu foto da 1 hafta sonra çekildi. Evimin önündeki tüm çiçekler, ama en güzeli arkadaki 2 tanesi...Sağlıcakla...

0 yorum:

Benzer Yazılar

Sayfamdaki yazılar kaynak gösterilerek ve bu sayfanın adresi verilerek kullanılabilir.

Sayfamda bazı yazılarımda bahsetmiş olduğum yöntemler kendi öğrendiklerimi, denediklerimi paylaşmak amacıyla yazılmıştır. Yapılan denemelerin sonuçları da yine burada paylaşılmaktadır. Tarif edilenlerin yanlış/eksik uygulanması, yazı dizilerinin tamamının okunmaması, vb herhangi bir nedenden dolayı istenmeyen sonuçlar elde edilmesi, beklenen sonucun elde edilememesi ve/veya karşılaşılabilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamayacağımı bilgilerinize sunarım.

Kaynak belirterek ya da belirtmeden kullandığım yazılarımdan dolayı herhangi bir rahatsızlık duyan, haksızlığa uğradığını düşünen beni haberdar ettiği zaman ilgili yazıyı yeniden gözden geçireceğimi, şikayetinde haklıysa yazıda gerekli düzeltmeyi ivedilikle yapacağımı taahhüt ederim.
-=(RaideR)=-