Her sene kene, gene kene

Her sene olduğu gibi bu sene de üzerimde kene yakaladım.Neyse ki bu sefer ki daha ısırmamıştı. Daha önce kene tarafından 2 defa ısırıldım. İlkini kendim çıkardım ama ikincisi saçlarımın arasında olduğu için doktor yardımıyla çıkartılmıştı.

Bu seferkini yine Mayıslar'da ardıç ağacının altına, damlama sulama tesisatı için su deposu yerleştirirken yakaladım. Sanırım benim bahçenin yakınındaki ardıçlarda bol miktarda bu kenelerden var.


Önceki kenelerden birisini, hiç kene görmemişlere gösterebilmek için epoksi (reçine) içerisine koymuştum bu seferkini ise izopropil alkol içerisine attım.
Bu yazımı da yine ünlü bir düşünürün sözleri ile bitirmek istiyorum:
"Yorganda kene var, kopar kopar gene var"


Dikkat edin, keneye yakalanmayın...

0 yorum:

Benzer Yazılar

Sayfamdaki yazılar kaynak gösterilerek ve bu sayfanın adresi verilerek kullanılabilir.

Sayfamda bazı yazılarımda bahsetmiş olduğum yöntemler kendi öğrendiklerimi, denediklerimi paylaşmak amacıyla yazılmıştır. Yapılan denemelerin sonuçları da yine burada paylaşılmaktadır. Tarif edilenlerin yanlış/eksik uygulanması, yazı dizilerinin tamamının okunmaması, vb herhangi bir nedenden dolayı istenmeyen sonuçlar elde edilmesi, beklenen sonucun elde edilememesi ve/veya karşılaşılabilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamayacağımı bilgilerinize sunarım.

Kaynak belirterek ya da belirtmeden kullandığım yazılarımdan dolayı herhangi bir rahatsızlık duyan, haksızlığa uğradığını düşünen beni haberdar ettiği zaman ilgili yazıyı yeniden gözden geçireceğimi, şikayetinde haklıysa yazıda gerekli düzeltmeyi ivedilikle yapacağımı taahhüt ederim.
-=(RaideR)=-