J ile Baslayan Beyaz Perde Karakterleri

Güncelleme: 19 Şubat 2020
Güncelleme: 22 Temmuz 2019
ilk 18 Şubat 2018
İlk yayın: Ekim 2016Hiç dikkatinizi çekti mi? Bilhassa tek başına dünyayı kurtaran film karakterlerinin çoğunun ismi J ile başlıyor. Mesela en bilineni, martinisini her zaman "çalkalanmış ama karıştırılmamış" olarak sipariş eden “Bond, James Bond”. 

J’ler sadece bilinen kahramanlara değil kimliği belirsiz kişilere de verilen isimlerde karşımıza çıkıyor. Mesela kimliği bilinmeyen kişi erkekse John Doe, kadınsa Jane Doe ismi ile anılır.
Ya diğerleri? Aklıma bir çırpıda gelenler şunlar;
Yukarıdakiler karakterin ismi aynı zamanda filmin ismi olanlardı. Aşağıdakiler ise başroldeki karakterin ismi J ile başlayanlardan bazıları.Dikkat edilirse genellikle casuslar ve dünyayı tek başına kurtaran yüce! kahramanların isimleri J ile başlıyor.

Var mı listeye ilavesi olan?BbMnk, Ekim 2016, Eskişehir


0 yorum:

Benzer Yazılar

Sayfamdaki yazılar kaynak gösterilerek ve bu sayfanın adresi verilerek kullanılabilir.

Sayfamda bazı yazılarımda bahsetmiş olduğum yöntemler kendi öğrendiklerimi, denediklerimi paylaşmak amacıyla yazılmıştır. Yapılan denemelerin sonuçları da yine burada paylaşılmaktadır. Tarif edilenlerin yanlış/eksik uygulanması, yazı dizilerinin tamamının okunmaması, vb herhangi bir nedenden dolayı istenmeyen sonuçlar elde edilmesi, beklenen sonucun elde edilememesi ve/veya karşılaşılabilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamayacağımı bilgilerinize sunarım.

Kaynak belirterek ya da belirtmeden kullandığım yazılarımdan dolayı herhangi bir rahatsızlık duyan, haksızlığa uğradığını düşünen beni haberdar ettiği zaman ilgili yazıyı yeniden gözden geçireceğimi, şikayetinde haklıysa yazıda gerekli düzeltmeyi ivedilikle yapacağımı taahhüt ederim.
-=(RaideR)=-