Serçeler yıkanırken...

Bu yaz günlerinde sıcaklardan bunalan bir tek bizler değiliz. Bahçemdeki fıskıyenin altına bir serçe sürüsü kondu. Bir yandan suyun altında yıkanırken serinliyorlar bir yandan da oynaşıyorlardı birbirleri ile.Keyiflerini kaçırmaya kıyamadım, bir müddet uzaktan izledim. Camın arkasından fotoğrafladım gizlice...

Allah hepimize; bir yaz günü fıskiyenin serin suyunun altında oynaşan serçenin mutluluğunu ve huzurunu nasip etsin...


:)
Yazdıktan sonra farkettim; biraz Sunay AKIN'ın bir şiiri gibi olmuş. Hani şöyle ki;

Saçak altına sığınmış
göçmen kuşun
kar tanecikleri arasında
düşen beyaz tüyünü de
görebilmek

İşte
sevmek


Üstad hissetmiş, yazmış. Bize susmak düşer, ben kaçtım....

.

0 yorum:

Benzer Yazılar

Sayfamdaki yazılar kaynak gösterilerek ve bu sayfanın adresi verilerek kullanılabilir.

Sayfamda bazı yazılarımda bahsetmiş olduğum yöntemler kendi öğrendiklerimi, denediklerimi paylaşmak amacıyla yazılmıştır. Yapılan denemelerin sonuçları da yine burada paylaşılmaktadır. Tarif edilenlerin yanlış/eksik uygulanması, yazı dizilerinin tamamının okunmaması, vb herhangi bir nedenden dolayı istenmeyen sonuçlar elde edilmesi, beklenen sonucun elde edilememesi ve/veya karşılaşılabilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamayacağımı bilgilerinize sunarım.

Kaynak belirterek ya da belirtmeden kullandığım yazılarımdan dolayı herhangi bir rahatsızlık duyan, haksızlığa uğradığını düşünen beni haberdar ettiği zaman ilgili yazıyı yeniden gözden geçireceğimi, şikayetinde haklıysa yazıda gerekli düzeltmeyi ivedilikle yapacağımı taahhüt ederim.
-=(RaideR)=-