Antalya'da tarih ve seralar iç içe [15 Temmuz 2011'de güncellendi]

Antalya en çok seraya sahip kentimiz olsa gerek. Artık sera kuracak arazi kalmamış herhalde ki, başkalarında olsa ancak uzaktan seyrettirilen antik tiyatroların dibine kadar seralar kurulmuş. Yani bir anlamda tarih ve sera iç içe. Hani neredeyse tiyatronun üstüne de naylon çekilip içinde sebze yetiştirilecek. <----- Eklenen Bölüm ----->
Google Earth'de gezerken bir de bunları buldum.

Burası da Antalya'da, Lymra Antik Tiyatrosu. Finike yakınlarında bir yer. Google Maps'de açmak için resme tıklayınız.Burası Patara kumsalına yakın, Kumluova'da Letoon Antik Tiyatrosu.


Burası Demre'de Myra Antik Tiyatrosu (ilk fotoğraftaki yer)


 <----- Eklenen Bölüm Sonu ----->

Benden ancak bu kadar. Ne kadar da çok antik tiyatro varmış Antalya'da. Adamlar, bizim şimdiki cep sinemalar kadar tiyatro yapmışlar zamanında.

Sizin de bildiğiniz, bulduğunuz yanında sera olan antik tiyatrolar varsa lütfen yorumlara yazın.


Sağlıcakla...

0 yorum:

Benzer Yazılar

Sayfamdaki yazılar kaynak gösterilerek ve bu sayfanın adresi verilerek kullanılabilir.

Sayfamda bazı yazılarımda bahsetmiş olduğum yöntemler kendi öğrendiklerimi, denediklerimi paylaşmak amacıyla yazılmıştır. Yapılan denemelerin sonuçları da yine burada paylaşılmaktadır. Tarif edilenlerin yanlış/eksik uygulanması, yazı dizilerinin tamamının okunmaması, vb herhangi bir nedenden dolayı istenmeyen sonuçlar elde edilmesi, beklenen sonucun elde edilememesi ve/veya karşılaşılabilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamayacağımı bilgilerinize sunarım.

Kaynak belirterek ya da belirtmeden kullandığım yazılarımdan dolayı herhangi bir rahatsızlık duyan, haksızlığa uğradığını düşünen beni haberdar ettiği zaman ilgili yazıyı yeniden gözden geçireceğimi, şikayetinde haklıysa yazıda gerekli düzeltmeyi ivedilikle yapacağımı taahhüt ederim.
-=(RaideR)=-