1. Uluslararası Raylı Sistemler Mühendisliği Çalıştayı

TCDD Genel Müdürü Süleyman KARAMAN konuşmasını yaparken

1. Uluslararası Raylı Sistemler Mühendisliği Çalıştayı bugün itibari ile (11 Ekim 2012) Karabük'te Karabük Üniversitesi'nde devam ediyor. Şu anda TCDD Genel Müdürü Sn. Süleyman Karaman açılış konuşmasını yapmakta. Ayrıntılar daha sonra. İzliyoruz...


Çalıştaya Karabük Valisi İzzettin KÜÇÜK, Kastamonu Valisi Erdoğan BEKTAŞ, TCDD Genel Müdürü Süleyman KARAMAN, KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Mutullah YOLBULAN, KARDEMİR Genel Müdürü Fadıl DEMİREL, İstanbul Ulaşım Genel Müdürü Ömer YILDIZ, TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Hayri AVCI ile üniversite ve sektörden konusunda uzman çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşmasını Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin UYSAL yaptı. Ardından kürsüye gelen Süleyman KARAMAN , "Bölgemizdeki diğer ülkeler bu konuda bizden destek alıyor. Şirket kuruyoruz. Bu şirket o ülkelerde hızlı tren sistemlerini kuracak" dedi ve Karabük'te 'Ray Test İstasyonu' kuracakları müjdesini verdi. Bu test merkezinde yurdumuzda üretilen birçok parçanın testinin yapılacağını ve bu merkez ile çevredeki ülkelere de hizmet vereceklerini ifade etti.
TCDD Genel Müdürü Süleyman KARAMAN ve birlikteki heyet sergiyi incelerken
Üç gün süren çalıştayda;  ray inşaatı, ray üretimi, ray teknolojileri, raylı araçlar, yüksek hızlı trenler, metro ve hafif raylı sistemler, raylı sistem standartları, optimizasyon, titreşim akustik, sinyalizasyon, bakım ve onarım, insan kaynakları ve raylı sistemlerde güvenlik konuları uzmanlarınca tartışıldı.
İstanbul Ulaşım Genel Müdürü Ömer YILDIZ konuşmasını yaparken

TÜLOMSAŞ Genel Müdürü Hayri AVCI konuşmasını yaparken

Hicaz Demiryollarını tanıtan fotoğraf sergisinden..

Sağ alt köşedeki adam İngilizlere ve Araplara göre bir kahraman sayılan, onbinlerce Türk ve Arapın kanına girmiş bir casus olan meşhur Arabistanlı Lawrence. Casus deyince illa ki 007 gibi olması gerekmez. Bölgeyi karıştıran, kendi ülkesinin çıkarları için ne ne gerekiyorsa insanlık, ahlak, etik düşünmeden yapan bir adam işte. Bu adamın çabaları sonucunda binbir güçlükle ve masrafla Osmanlı tarafından yaptırılan Hicaz Demiryolları tahrip edilmiş ve sonrasında da Osmanlı bu bölgeye lojistik sağlayamadığı için bölge elimizden çıkmıştır. Fotoğrafta da yazdığı gibi: "Milletimiz dostunu ve düşmanını iyi tanıdıkça daha büyük işler yapacaktır"

...
Esen kalın.


0 yorum:

Benzer Yazılar

Sayfamdaki yazılar kaynak gösterilerek ve bu sayfanın adresi verilerek kullanılabilir.

Sayfamda bazı yazılarımda bahsetmiş olduğum yöntemler kendi öğrendiklerimi, denediklerimi paylaşmak amacıyla yazılmıştır. Yapılan denemelerin sonuçları da yine burada paylaşılmaktadır. Tarif edilenlerin yanlış/eksik uygulanması, yazı dizilerinin tamamının okunmaması, vb herhangi bir nedenden dolayı istenmeyen sonuçlar elde edilmesi, beklenen sonucun elde edilememesi ve/veya karşılaşılabilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamayacağımı bilgilerinize sunarım.

Kaynak belirterek ya da belirtmeden kullandığım yazılarımdan dolayı herhangi bir rahatsızlık duyan, haksızlığa uğradığını düşünen beni haberdar ettiği zaman ilgili yazıyı yeniden gözden geçireceğimi, şikayetinde haklıysa yazıda gerekli düzeltmeyi ivedilikle yapacağımı taahhüt ederim.
-=(RaideR)=-