Dieffenbachia (Difenbahya)

Nikahımızda hediye edilen bir Dieffenbachia (Difenbahya) bitkimiz vardı. Bizim oğlan yani OğulMonk gelip geçtikte tokat attığından yaprakları kırıldı, döküldü. Boyu da bir hayli uzamıştı. Bir tavsiye üzerine üçe böldüm tekrar saksılara diktim. Yapraklı kısım ile kök kısmı maalesef tutmadı ve çürüdü gitti. Fakat orta parçası iki-üç ay önce tomurcuklandı ve bir yaprak oluşumu pırtlattı. Bu pırtlayan yaprak inşallah büyüyecek ama şimdilik bereket tanrısı gibi maşallah...

4 yorum:

Nice site, nice and easy on the eyes and great content too.

I'm glad you liked. Thanks a lot.

If you are open to having a guest blog poster please reply and let me know. I will provide you with unique content for your blog, thanks.

I am open for all any help about gardening. Thanks a lot...

Benzer Yazılar

Sayfamdaki yazılar kaynak gösterilerek ve bu sayfanın adresi verilerek kullanılabilir.

Sayfamda bazı yazılarımda bahsetmiş olduğum yöntemler kendi öğrendiklerimi, denediklerimi paylaşmak amacıyla yazılmıştır. Yapılan denemelerin sonuçları da yine burada paylaşılmaktadır. Tarif edilenlerin yanlış/eksik uygulanması, yazı dizilerinin tamamının okunmaması, vb herhangi bir nedenden dolayı istenmeyen sonuçlar elde edilmesi, beklenen sonucun elde edilememesi ve/veya karşılaşılabilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamayacağımı bilgilerinize sunarım.

Kaynak belirterek ya da belirtmeden kullandığım yazılarımdan dolayı herhangi bir rahatsızlık duyan, haksızlığa uğradığını düşünen beni haberdar ettiği zaman ilgili yazıyı yeniden gözden geçireceğimi, şikayetinde haklıysa yazıda gerekli düzeltmeyi ivedilikle yapacağımı taahhüt ederim.
-=(RaideR)=-