Türk ve İsrail Uçakları Yanyana

Tarih 25 Eylül 2011 Pazar. Saat 10.30 civarı, yer Romanya'nın başkenti Bükreş Henry Coanda Havaalanı. Türk ve İsrail yolcu uçakları yan yana durmuşlar.


Biz birazdan kalkacak olan TK 1044 uçuş numaralı uçağımıza binerek İstanbul'a dönmek üzereyiz. Bu Bükreş seyahati ilginç tesadüflere sahne oldu benim adıma. TransNEW çalıştayının akşamında biz misafirlere verilen yemekte, Romen organizatör bizi Güney Kıbrıs'lılarla aynı masaya oturttu özellikle. Sanki barıştırmaya çalışırmış gibi. Benim için bir sakınca yok, çekineceğim bir husus yok. Fakat Kıbrıs'lılardan birisi yemek boyunca habire laf sokmaya çalıştı kendince alkollü kafayla. Kuyruk acısı var, belli oluyordu gerekli cevapları aldı, fazla da muhatap olmadım zaten. Kıbrıs'ın suları ısınmışken bir de yemek masasını ısıtmaya gerek yoktu buralarda...

Esen kalın.

0 yorum:

Benzer Yazılar

Sayfamdaki yazılar kaynak gösterilerek ve bu sayfanın adresi verilerek kullanılabilir.

Sayfamda bazı yazılarımda bahsetmiş olduğum yöntemler kendi öğrendiklerimi, denediklerimi paylaşmak amacıyla yazılmıştır. Yapılan denemelerin sonuçları da yine burada paylaşılmaktadır. Tarif edilenlerin yanlış/eksik uygulanması, yazı dizilerinin tamamının okunmaması, vb herhangi bir nedenden dolayı istenmeyen sonuçlar elde edilmesi, beklenen sonucun elde edilememesi ve/veya karşılaşılabilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamayacağımı bilgilerinize sunarım.

Kaynak belirterek ya da belirtmeden kullandığım yazılarımdan dolayı herhangi bir rahatsızlık duyan, haksızlığa uğradığını düşünen beni haberdar ettiği zaman ilgili yazıyı yeniden gözden geçireceğimi, şikayetinde haklıysa yazıda gerekli düzeltmeyi ivedilikle yapacağımı taahhüt ederim.
-=(RaideR)=-