"Tespih"de hata olmaz demeyin oluyor işte.


Camide namazdan sonra tespih dağıtırlar ya işte ondan hiç haz etmem...Neden mi?

Çünkü o tespihteki boncukları saymazsam içim rahat etmez. (Eee demedik mi "It's a gift and a curse" diye; n'apayım huyum bu. Boşuna demedik kendimize BabaMonk diye...)

İllaki sayarım ve çoğunlukla da ya eksik ya da fazla çıkar. Genellikle de bu Çin işi tespihler hatalı çıkıyor. Kanımca bunlar ufaktan ufaktan bizim inancımızı bozmaya çalışıyorlar. Belki de 1 TL'ye satılan dijital tespihlere zorluyorlar bizi. Kahrolsun dış mihraklar!!!

O tespihleri cebime atar eve getiririm bir başkası yanlış çekmesin diye. Sonra da düzeltir bir sonraki gidişimde iade ederim elbette.

Bundan sonra belki siz de sayacaksınız camilerde tespih tanelerin; size de bulaştı lanetim...

Hayırlı günler...

16.8.13  @ Eskişehir2 yorum:

ımm hakkaten oluyomus demekkı ..

Teşbihte olmaz tesbihte olur. Her seferinde üçer üçer sayarım sonra diğerleriyle orantılayıp doğrularım. İki üç kere de benim başıma geldi.

Benzer Yazılar

Sayfamdaki yazılar kaynak gösterilerek ve bu sayfanın adresi verilerek kullanılabilir.

Sayfamda bazı yazılarımda bahsetmiş olduğum yöntemler kendi öğrendiklerimi, denediklerimi paylaşmak amacıyla yazılmıştır. Yapılan denemelerin sonuçları da yine burada paylaşılmaktadır. Tarif edilenlerin yanlış/eksik uygulanması, yazı dizilerinin tamamının okunmaması, vb herhangi bir nedenden dolayı istenmeyen sonuçlar elde edilmesi, beklenen sonucun elde edilememesi ve/veya karşılaşılabilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamayacağımı bilgilerinize sunarım.

Kaynak belirterek ya da belirtmeden kullandığım yazılarımdan dolayı herhangi bir rahatsızlık duyan, haksızlığa uğradığını düşünen beni haberdar ettiği zaman ilgili yazıyı yeniden gözden geçireceğimi, şikayetinde haklıysa yazıda gerekli düzeltmeyi ivedilikle yapacağımı taahhüt ederim.
-=(RaideR)=-