Saksı siyah süs biberim

Geçen sene bir çiçekçiden hazır yetişmiş aldığım bir saksı biberim vardı. Simsiyah ya da patlıcan gibi mosmor oluyor biberi. Evde yetiştiriyorum. Son 40-60 günde iki sefer böyle çiçek yapıyor sonra çiçeklerini döküyor. Bir türlü biber vermedi. Ne eksik kalıyor anlayamadım. Sıcaklık sorunu mu, aşırı sulama mı yoksa susuz kalması mı, tozlaşma problemi mi?Zengarden firmasının örnek fotoğrafı. Benimkiler de böyle oluyordu.
Soruna karşı çözümü olan varsa lütfen yorum bıraksın...

Esen kalın..

2 yorum:

Tozlaşma problemi olması %90 ihtimal derim...

Bence de büyük ihtimalle tozlaşamama problemi. Artık bir dahaki çiçeklenmeyi bekleyeceğim.

Benzer Yazılar

Sayfamdaki yazılar kaynak gösterilerek ve bu sayfanın adresi verilerek kullanılabilir.

Sayfamda bazı yazılarımda bahsetmiş olduğum yöntemler kendi öğrendiklerimi, denediklerimi paylaşmak amacıyla yazılmıştır. Yapılan denemelerin sonuçları da yine burada paylaşılmaktadır. Tarif edilenlerin yanlış/eksik uygulanması, yazı dizilerinin tamamının okunmaması, vb herhangi bir nedenden dolayı istenmeyen sonuçlar elde edilmesi, beklenen sonucun elde edilememesi ve/veya karşılaşılabilecek herhangi bir zarardan dolayı sorumlu tutulamayacağımı bilgilerinize sunarım.

Kaynak belirterek ya da belirtmeden kullandığım yazılarımdan dolayı herhangi bir rahatsızlık duyan, haksızlığa uğradığını düşünen beni haberdar ettiği zaman ilgili yazıyı yeniden gözden geçireceğimi, şikayetinde haklıysa yazıda gerekli düzeltmeyi ivedilikle yapacağımı taahhüt ederim.
-=(RaideR)=-